Girl’s All State & Awards

 

2017-18 All State Selections

DIV I  —  DIV II  —  DIV III

Division I

1st Team  
Paola Matos Bishop Guertin
Maria Whimpey Concord
Mary Zlotosch Dover
Elizabeth Atkinson  Hollis Brookline
Kyra Belden Hollis Brookline
Madison Norris Hollis Brookline
Kara Kelliher Nashua South
Amelia Graves Pinkerton
Leah Creteau Spaulding
   
2nd Team  
Mariana Gomez Bishop Guertin
Julia Pascucci Bishop Guertin
Kate Murphy Dover
Sydney Johnson Exeter
Bridget Kennerson Goffstown
Sammie Sheppard Hollis Brookline
Brianna Henderson Nashua South
Ella Dandrade Pinkerton
Natasha Vallis Salem
   
Honorable Mention  
Sarah Quinn Dover
Maddie Sandborn Londonderry
Sara Metzger Pinkerton
Nancy Pin Salem
Taylor Vartanian Salem
Hannah Douglas Spaulding
Sam Carrigan  Timberlane

 

Division I

Player of the Year – Madison Norris – Hollis Brookline  

Coach of the Year – Wayne Siejkowski – Nashua South

CO – JV Coach of the Year – Kyle Clement – Bishop Guertin  AND Nicole Fitzgibbons – Nashua North

top of page

Division II

1st Team  
Brooke Beaudet  Gilford
Maggie McNeil  Gilford
Julia Guarniere  Milford
Corinne Lamond  Portsmouth
Natalie Gravelle  Portsmouth
Katie O’Brien  Souhegan
Payton Hodsdon  St. Thomas
Emily Frank  Windham
Taylor Sawyer  Windham
   
2nd Team  
Amaya Newport  Coe-Brown
Karly Sanborn  Gilford
Gabriella Monico  Milford
Kara Blaisdell  Oyster River
Annah Shaheen  Portsmouth
Olivia Brown  Portsmouth
Emma Gould  St. Thomas
Madyson Buchalski  St. Thomas
Nina Berni  Windham
   
Honorable Mention  
Maggie Sylvester  Coe-Brown
Riley Codman  Conval
Hannah Chartier  John Stark
Emily Flaherty  Milford
Anja Swanson  Plymouth
Julia Forcillo  St. Thomas

 

Division II

Co-Player of the Year – Brooke Beaudet – Gilford AND Payton Hodsdon – St. Thomas

Coach of the Year – Stefany Shaheen – Portsmouth

JV Coach of the Year – Kiah Begley – St. Thomas

top of page

Division III

 

1st Team  
Shannon Goodwin Winnisquam
Talia DeBlasie Winnisquam
Gabrielle Sott Campbell
Emilee Flanagan Nute
Emma Wheeler Inter-Lakes
Ashlee Dukette Newfound
Katie Martineau Farmington
Olivia Garand Campbell
Jessalyn Brown Inter-Lakes
   
2nd Team  
Cleo Schultz Campbell
Carlee Morgan Moultonborough
Aubrey St. Onge Winnisquam
Anna Re Epping
Morgan Cunningham Farmington
Gabriella d’Empaire-Poirier Prospect
Madisyn Skeats Winnisquam
Carley Gagnon Trinity
Jordan Durand Inter-Lakes
   
Honorable Mention  
Amber Lemay Belmont
Jordan LaVallee Belmont
Mary Kuczkowski Campbell
Tatyana Long Farmington
Melonie Ojala Mascenic
Arianna Cyr Pittsfield

Division III

Co-Player of the Year – Shannon Goodwin – Winnisquam AND Talia DeBlasie – Winnisquam 

Coach of the Year – Mike Livernois – Winnisquam

JV Coach of the Year – Kevin Archibald – Winnisquam

top of page